Szklane drzwi przesuwneW czasie urządzania pomieszczenia o ograniczonym metrażu napotkać można wiele komplikacji. Jednym z nich są otwierające się do wewnątrz skrzydła drzwi, które nie tylko znacznie ograniczają przestrzeń dostępną do zagospodarowania i utrudniają dobór wyposażenia, ale również mogą dodatkowo optycznie pomniejszać pokój. Zastąpienie tradycyjnej stolarki przesuwanymi drzwiami ze szkła może być rozwiązaniem, które nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce, ale również nada pomieszczeniu zupełnie nowej elegancji i nowoczesnego wyglądu. Doskonale sprawdzają się one zarówno w lokalach mieszkalnych jak i pomieszczeniach biurowych.

Szklane drzwi przesuwneW zależności od wybranego modelu szyba w drzwiach przesuwnych może zostać osadzona w zabudowanej szynie lub za pomocą technicznego prowadzenia z widocznymi elementami systemu przesuwnego. . W obu tych wariantach skrzydło przemieszcza się wzdłuż ściany i pozwala lepiej zagospodarować wolną przestrzeń. Potencjał aranżacyjny takiego rozwiązania znacznie podnosi również kolorystyka szkła. Jeżeli chcemy zapewnić pomieszczeniu dodatkową ilość światła najlepszy będzie wariant przezroczysty. Matowe szyby sprawdzą się, kiedy zależy nam na poczuciu prywatności. Na rynku spotkać można również szkło z dekoracyjnymi motywami – taki rodzaj ozdób jest niezwykle gustowny i w wyszukany sposób poprawia estetykę pomieszczenia.

Przesuwne drzwi szklane są rozwiązaniem bardzo bezpiecznym. Szyby wykonuje się z hartowanego szkła, które w przypadku ewentualnego uszkodzenia rozpada się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach.