Balustrady szklane Warszawa

Balustrady ze szkła

Wykonujemy zewnętrzne i wewnętrzne balustrady szklane ze starannie dobranego szkła hartowanego. Każda balustrada ze szkła powstaje na zamówienie, dzięki czemu doskonale wpisuje się w architekturę:

  • domu jednorodzinnego,
  • budynku wielorodzinnego,
  • firmy,
  • obiektu komercyjnego lub użyteczności publicznej.

Klient może dobierać spośród różnych rodzajów i wykończeń szkła oraz podchwytów, które zwieńczą szklaną balustradę, dodając jej wyjątkowego charakteru.

Balustrady szklane – wewnętrzne i zewnętrzne

Lekkie i efektowne balustrady ze szkła świetnie współgrają z wnętrzami oraz budynkami w różnych stylach. Minimalistyczne szkło idealnie wpisuje się w klimat nowoczesny. Doskonale łączy także chłodną stylistykę loftową z modnym designem skandynawskim. Szkło dobrze harmonizuje z różnymi materiałami – od surowego betonu i minimalistycznej stali aż po cieplejsze drewno.

Projektujemy i montujemy balustrady szklane wewnętrzne oraz zewnętrzne. Modele wewnętrzne stanowią efektowne i funkcjonalne wykończenie schodów (samonośnych lub żelbetowych) oraz pięter. Pozwalają one wykonać zabezpieczenia, a jednocześnie stają się prawdziwą ozdobą wnętrz. Szkło jest tak pożądane we współczesnej architekturze, ponieważ daje wrażenie otwartej przestrzeni – optycznie ją powiększa i zapewnia dostęp do światła.

Zewnętrzne balustrady ze szkła to przede wszystkim barierki na tarasy oraz balkony. Wersje wykonane ze szkła kolorowego ochronią domowników przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, zapewniając tym samym poczucie prywatności. To pozwoli Ci stworzyć na tarasie lub balkonie prawdziwą oazę spokoju idealną do wypoczynku.

Wszystkie balustrady szklane powstają z bardzo mocnego szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, czynniki chemiczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Pomiędzy taflami szkła może zostać umieszczona warstwa folii, która zabezpieczy balustradę na wypadek pęknięcia. Barierka pozostanie nadal zwarta, a odłamki szkła przykleją się do folii, co zagwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dla użytkownika.

Barierki szklane – jaki rodzaj szkła wybrać?

Każda balustrada szklana powstaje na indywidualne zamówienie. Tworzone są one na wymiar, dlatego mogą różnić się nie tylko kształtami i parametrami konstrukcyjnymi, ale także odcieniami oraz wzornictwem szkła.

Klienci mogą wybrać szkło w 100% przezierne:

  • float – naturalne szkło, którego odkrycie w 1952 roku stało się prawdziwą rewolucją dla architektury. Jest to idealnie gładka i równa tafla o naturalnie zielonkawym odcieniu (najlepiej widocznym na krawędziach). Biel ściany za nim również nabierze delikatnie zielonkawego zabarwienia. Bardzo często wybierane jest na balkony, tarasy oraz do obiektów użyteczności publicznej,
  • optiwhite – neutralne szkło odbarwione, które posiada lazurową krawędź. Biała ściana za taką formatką nie zmieni swojego odcienia. Przezroczysta tafla często wybierana jest na szklane balustrady zabezpieczające schody wewnętrzne w domach jednorodzinnych.

Innym rozwiązaniem są balustrady ze szkła nieprzeziernego. Szkło mleczne, dymione lub grafitowe często wybierane jest na tarasy lub balkony, ponieważ zapewnia większy stopień prywatności, a latem chroni przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych. Bywa również stosowane w firmach oraz obiektach użyteczności publicznej jako alternatywa dla szkła przezroczystego.

Balustrady szklane Warszawa
– jakie mocowanie wybrać?

Efektowne balustrady ze szkła można zamontować na uchwytach punktowych (tzw. rotule) wykonanych z nierdzewnej stali szczotkowanej. Rotule można pozostawić w naturalnym odcieniu stali lub pomalować (na dowolny odcień wybrany z palety RAL).

Szkło może również trafić do profili balustradowych. Profil balustradowy może zostać zamontowany na podłodze lub boku przegrody. Wpuszczenie profilu w podłogę pozwala go ukryć i stworzyć efekt szkła, które wyłania się wprost z podłoża.

Balustrady szklane mogą zostać zwieńczone podchwytem. Klienci mogą wybierać drewno, drewno egzotyczne (idealne na zewnątrz), podchwyty ze stali nierdzewnej szczotkowanej czy aluminiowe cienkościenne. Dodatkowe zabarwienie podchwytów pozwoli idealnie dopasować balustradę do konkretnego projektu architektonicznego.

Balustrady ze szkła – cena

Każda realizacja przygotowywana jest na wymiar, dlatego obowiązują indywidualne wyceny. Balustrady zewnętrzne i wewnętrzne są produktem niejednorodnym, który nie jest produkowany seryjnie. Ich cena uzależniona jest od rodzaju użytego szkła (przezroczyste, kolorowe), pochwytów i innych wykorzystanych materiałów. Na kalkulację kosztów realizacji wpływ mają rozmiary schodów, okien, balkonów i innych elementów konstrukcyjnych budynku, do których ma zostać dopasowana balustrada.

Nowoczesne balustrady całoszklane – sprawdź szczegóły naszej oferty!

Zajmujemy się kompleksowym wykonaniem barierek ze szkła w domach prywatnych, budynkach deweloperskich, obiektach firmowych i użyteczności publicznej. Analizujemy oczekiwania Klienta, wspólnie z nim omawiamy szczegóły zlecenia i dopiero na tej podstawie proponujemy najlepsze rozwiązania. Dokonujemy pomiarów, projektujemy i kompleksowo montujemy balustrady szklane. Warszawa i woj. mazowieckie to główny teren działania naszej firmy, ale obsługujemy także zlecenia z innych regionów (cała Polska). Wykorzystujemy wyłącznie najlepsze szkło hartowane z certyfikatem CE. Dzięki temu osłony są nie tylko estetycznie wykonane, ale i trwałe.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszych doradcą i przedstawienia swoich oczekiwań – specjalnie do Twojego domu lub firmy stworzymy nowoczesne balustrady szklane wewnętrzne oraz zewnętrzne w efektownym stylu.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wysoka jakość usług

Gwarantujemy wysoką jakość wykonania szkła oraz montażu. Officia deserunt mollit anim id est laborum.

Doświadczenie i wiedza

Dzięki wielu wymagającym realizacjom, wyróżniamy się ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Innowacyjne rozwiązania

Specjalizujemy się w instalacji powierzchni szklanych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań.