Ścianki szklane akustyczne Warszawa

Producent szklanych ścianek dźwiękoszczelnych

Projektujemy, produkujemy i montujemy ścianki szklane akustyczne. Są to ściany dźwiękoszczelne, które gwarantują ciszę w biurach, salach konferencyjnych lub innych miejscach pracy. Wytrzymałe i eleganckie zabudowy z takiego szkła są w stanie wytłumić dźwięki o natężeniu do 51 dB.

Stanowią sprawdzony sposób na podzielenie dużych obiektów biznesowych na oddzielne pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego designu. Szklane tafle nie zamykają przestrzeni, pozwalają uzyskać lekkie przegrody oraz zapewnić dopływ światła do wnętrz.

Dobór odpowiedniego szkła (np. barwionego czy z grafiką) pozwala zachować wysoką prywatność, która pozwoli skupić się na wykonywaniu zawodowych obowiązków.

Ścianki szklane akustyczne – zastosowanie

Dźwiękoszczelne ściany ze szkła doskonale sprawdzają się w korporacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach, które posiadają biura wielkopowierzchniowe. Dzięki nim można szybko i bez konieczności ingerowania w plan konstrukcyjny budynku wydzielać oddzielne pomieszczenia do pracy.

Ścianki szklane akustyczne można wykorzystać do budowy boksów w przestrzeniach typu open space. Dzięki nim, w łatwy sposób, można stworzyć oddzielne miejsca przeznaczone np. do rozmów telefonicznych z Klientami lub dla pracowników, którzy wykonują obowiązki wymagające większego skupienia. Odgłosy pracujących maszyn, dźwięki telefonu, rozmowy współpracowników czy hałas dochodzący z kolejki do kserokopiarki przestanie być problemem, który rozprasza i zmniejsza wydajność.

Za pomocą szklanej ściany dźwiękoszczelnej można wydzielać nowoczesne gabinety dla kierowników działów czy menadżerów. Przezroczysta tafla pozwala kadrze zarządzającej spoglądać na pracę podległego im zespołu, a jednocześnie uzyskać cenną ciszę. Podobne zabudowy umożliwiają zaprojektowanie efektownego i nowoczesnego gabinetu dla prezesa. Z nimi można uzyskać lepszą akustykę w sali konferencyjnej lub salach szkoleniowych.

Nowoczesne ścianki szklane akustyczne coraz częściej wykonujemy także w przestrzeniach prywatnych. Za ich pomocą można stworzyć jasny i cichy gabinet przeznaczony do pracy zdalnej. Dźwiękoszczelny materiał chroni przed hałasami generowanymi przez innych domowników lub sąsiadów oraz wnikającymi do mieszkania z ulicy.

Ścianki szklane akustyczne – poznaj ich zalety

Ścianki szklane działowe, stworzone wspólnie z nami, niosą za sobą szereg korzyści:

  • zapewniają ciszę i dobre warunki do wydajnej pracy,
  • podnoszą poczucie prywatności pracowników (gdy zostanie wybrane szkło nieprzezierne), a jednocześnie nie wywołują uczucia izolacji,
  • gwarantują dobry dostęp do naturalnego światła,
  • pozwalają zwiększyć optycznie dostępną przestrzeń,
  • mogą stać się elementem dekoracyjnym – wystarczy wybrać szkło z unikalną grafiką dopasowaną do identyfikacji wizualnej marki oraz wystroju firmowych wnętrz.

Dźwiękoszczelne szkło może przybrać wiele różnych form. Ścianki akustyczne można zamontować bez dodatkowych profili konstrukcyjnych (do sufitu, podłogi) lub w profilach aluminiowych. Konstrukcję możemy połączyć ze szklanymi drzwiami przesuwnymi czy drzwiami w ościeżnicy systemowej.

Ścianki szklane akustyczne – jak realizujemy projekty?

Posiadamy bogate doświadczenie, które pozwala nam projektować i montować ścianki szklane akustyczne dopasowane do konkretnej przestrzeni – jej wielkości, funkcjonalności, potrzeb użytkowników oraz stylu aranżacji.

Pierwszym krokiem współpracy jest dokładne wysłuchanie Klienta i poznanie jego wizji. Zlecającego pytamy m.in. o:

  • wielkość budowanych ścian – szerokość i wysokość (w pomieszczeniach o wysokości do 3 m sprawdzi się szkło hartowane o standardowej grubości 10 mm, a w wyższych lepiej zwiększyć ją do 12 mm),
  • cel wydzielonych pomieszczeń – inne zabudowy sprawdzą się jako studio nagraniowe, inne na gabinet menadżera czy boksy do pracy,
  • preferowaną stylistykę – do wyboru pozostaje szkło przezroczyste, satynowe, barwione. Na tafle możemy nanieść również grafikę (technika nadruku cyfrowego UV) czy nakleić folię (np. z logo firmy, nazwą działu, imieniem i nazwiskiem pracownika lub wybraną grafiką).

Kolejnym etapem jest wskazanie najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych i parametrów, które muszą zostać wzięte pod uwagę. Następnie dokonujemy dokładnych pomiarów pomieszczeń, wykonujemy projekt i produkujemy ścianki szklane akustyczne. Ostatnim krokiem jest montaż przygotowanej zabudowy w obiekcie Klienta.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wysoka jakość usług

Gwarantujemy wysoką jakość wykonania szkła oraz montażu. Officia deserunt mollit anim id est laborum.

Doświadczenie i wiedza

Dzięki wielu wymagającym realizacjom, wyróżniamy się ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Innowacyjne rozwiązania

Specjalizujemy się w instalacji powierzchni szklanych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań.