Drzwi i ścianki szklane loftowe

Styl loftowy, inspirowany ogromnymi halami fabrycznymi i przemysłowymi, zyskał bardzo duże grono zwolenników na przestrzeni ostatnich lat. Jego wyznacznikiem jest minimalizm – tutaj nie ma miejsca na ciepłe drewno, przytulne tkaniny czy zbędne dodatki. Nieco surowy klimat wnętrz industrialnych opiera się na przestrzeni. W praktyce oznacza to brak wyraźnych podziałów, drzwi i ścianek działowych. W domach i mieszkaniach w klimacie nowojorskich loftów często jedno ogromne pomieszczenie pełni wiele różnych funkcji. Kuchnia może zostać połączona z salonem, sypialnią i domowym gabinetem.

Podoba Ci się prostota i nowoczesny charakter stylu industrialnego, ale jednocześnie chcesz jednak wyróżnić poszczególne strefy i zyskać w swoim domu nieco większe poczucie prywatności? Drzwi i ścianki szklane loftowe pozwolą Ci stworzyć ciekawą, a jednocześnie funkcjonalną przestrzeń!

drzwi szklane loftowe

Ścianki szklane loftowe – połączenie klasyki i nowoczesności

Korzenie stylu loftowego w architekturze wnętrz sięgają przełomu lat 50. i 60. XX. Ogólnoświatowa recesja doprowadziła wówczas do upadku wielu zakładów przemysłowych w Nowym Jorku. Dzielnica SoHo zaczęła pustoszeć – po fabrykach pozostały ogromne hale i magazyny. Awangardowi artyści dostrzegli ich potencjał i zaczęli adoptować takie obiekty na strychy mieszkalne i swoje pracownie.  Szybko styl ten stał się hitem, a współczesne lofty w SoHo to jedne z najdroższych apartamentów w Nowym Jorku.

 

 

Surowe materiały (np. beton, cegły czy nieukryte przewody elektryczne) to pozostałości po fabrycznych halach. Przestronny loft z powodzeniem możesz jednak zaaranżować nie tylko w nieczynnych obiektach przemysłowych, ale i w nowym domu lub mieszkaniu w bloku. Zaprojektowane przez nas ścianki szklane loftowe pozwolą Ci zachować jasną i dużą przestrzeń, a jednocześnie oddzielić poszczególne strefy i zyskać nieco wyższą funkcjonalność pomieszczeń.

Szklane drzwi loftowe na wymiar – rodzaje

Surowa, zimna stylistyka pomieszczeń to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów współczesnej architektury wnętrz. Staramy się podążać
za industrialnym nurtem, tworząc drzwi i ścianki na wymiar dopasowane w każdym szczególe do warunków pomieszczenia oraz preferencji
Klientów. Dla miłośników loftów w ofercie przygotowaliśmy:

Głównym elementem konstrukcyjnym drzwi szklanych loftowych jest szkło i zastosowane okucia – w ofercie posiadamy produkty znanych i
cenionych producentów: Colcom, Raumplus, Dormakaba, Vitris czy CDA. Ramki i szprosy nawierzchniowe to elementy dekoracyjne, które są
lakierowane proszkowo na wybrany kolor RAL – kształtowniki aluminiowe docinane są na wymiar.

Do produkcji drzwi szklanych loftowych oraz ścianek wykorzystujemy szkło hartowane o grubości 6 mm, 8 mm lub 10 mm. Masz wybór spośród takich rodzajów szkła, jak:

Drzwi industrialne na wymiar – stwórz stylowe wnętrza

Wykonujemy ścianki i drzwi szklane loftowe na zamówienie, które doskonale uzupełnią nieco surowy wystrój industrialny. Połączenie szkła i stali nierdzewnej to designerskie rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i biurach, restauracjach czy hotelach. Materiały te pięknie skomponują się z bielą i szarościami, które stanowią jeden z wyznaczników stylistyki przemysłowej.

W naszej ofercie znajdziesz:

Przesuwne drzwi szklane loftowe do łazienki możemy wykonać ze szkła mlecznego, ornamentowego czy z wybraną grafiką naniesioną za pomocą sitodruku. Dzięki temu zachowasz design klimatu industrialnego, a jednocześnie zapewnisz prywatność użytkownikom pomieszczenia. Do rozdzielenia kuchni od sypialni czy salonu możesz wykorzystać przezroczyste ścianki szklane loftowe. Subtelnie oddzielą pomieszczenia, a jednocześnie optycznie powiększą przestrzeń, nadadzą jej lekkości i doskonale ją doświetlą.

Drzwi loftowe – nasze realizacje