Szkło jest materiałem coraz chętniej wykorzystywanym przez architektów i projektantów wnętrz. Jako materiał przezierny pasuje w zasadzie do każdej stylistyki wnętrza, nadając lekkości i nowoczesności. Jednak aby szkło mogło być w pełni bezpiecznie wykorzystywane jako element aranżacji wnętrza, powinno być odpowiednio dobrane. Dlatego elementy takie jak ścianki ,drzwi i kabiny prysznicowe ,w naszej ofercie wykonywane są ze szkła hartowanego. Natomiast balustrady szklane wykonujemy ze szkła hartowanego laminowanego bezpiecznymi foliami. Oznacza to nie tylko wzmożoną wytrzymałość na naprężenia, przeciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne, lecz także zabezpieczenie przed rozsypaniem szkła na wypadek stłuczenia. Zwykłe szkło hartowane po uderzeniu rozbija się na drobne kawałki, co ogranicza ryzyko skaleczenia się. Szkło hartowane laminowane natomiast, po stłuczeniu pozostaje w jednym kawałku – widać tylko siatkę pęknięć.

W naszej ofercie możemy zastosować szkło w wersji transparentnej, jak również w różnych wariantach kolorystycznych. Doskonale sprawdza się we wnętrzach mieszkalnych, ale też biurowych i użytkowych. Są niezwykle funkcjonalne, a przy tym ozdobne. Jak było wspomniane na początku, balustrady szklane efektownie

prezentują się ze schodami metalowymi i drewnianymi, dzięki czemu dobrze wpisują się w stylistykę nowoczesną oraz klasyczną, a nawet rustykalną. Szkło doskonale odbija światło, dlatego sprzyja optycznemu powiększeniu przestrzeni. Olbrzymim atutem jest tutaj także łatwość utrzymania w czystości. W montażu balustrad szklanych wykorzystuje się mocowania ze stali nierdzewnej z różnymi dystansami. Charakteryzujące się odpowiednią odpornością na przeciążenia statyczne. Jako dystrybutor markowych okuć polecamy również uchwyty i poręcze ze stali. Zapewniamy kompleksową obsługę włącznie z montażem. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, w której prezentujemy niektóre spośród naszych dotychczasowych realizacji. Ten typ wykończenia schodów sprawdza się w różnych mieszkaniach i domach.