Ścianki szklane przesuwno-składane Warszawa

Przesuwne ścianki szklane

Ścianki szklane przesuwne to rodzaj drzwi, który składa się z paneli wykonanych z hartowanego szkła, umieszczonych na prowadnicach, co umożliwia ich płynne przesuwanie w celu tworzenia otwartych lub zamkniętych przestrzeni w pomieszczeniach.

Gdzie wykorzystywane są ścianki szklane przesuwne?

W przestrzeniach mieszkalnych, ścianki działowe przesuwne zdobywają coraz większą popularność jako alternatywa dla tradycyjnych ścian. Otwieranie i zamykanie pomieszczeń według potrzeb tworzy dynamiczną przestrzeń, która sprzyja komfortowi i funkcjonalności.

W środowisku biurowym i komercyjnym, ścianki szklane przesuwne umożliwiają elastyczną aranżację przestrzeni zgodnie z bieżącymi potrzebami. Dźwiękoszczelność tych rozwiązań pozwala na zachowanie prywatności, jednocześnie nie rezygnując z poczucia przestronności i współpracy.

Nie bez znaczenia pozostaje również ich rola w przestrzeni publicznej, takiej jak galerie handlowe, hotele czy restauracje. Ścianki szklane przesuwne tworzą możliwość zmiany układu przestrzeni, co przekłada się na efektywne wykorzystanie miejsca.

Składane ścianki szklane

Jako integralny element tarasów i balkonów świetnie sprawdzają się szklane ściany składane. Ponadto to właśnie one nadają również biurom elegancki wygląd i pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie ich przestrzeni. Tworzą nowoczesne i reprezentacyjne witryny sklepowe.

Zachwycają prostą elegancją, jednocześnie nie stając się tylko kolejną dekoracją pomieszczenia, znacząco zwiększając jego użyteczność.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemu fińskiej firmy Scan Mikael, który dzięki możliwości prostego składania i rozkładania kilkumetrowych ścian szklanych pozwala na przekształcenie pokoju w co najmniej dwa lub więcej pomieszczeń w krótkim czasie.

Znacząco poszerza to zastosowanie naszych produktów, pozwalając elastycznie dopasować się do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Zalety ścianek szklanych przesuwnych

Wybierając ściany szklane przesuwne, zyskujesz szereg korzyści.

  • Źródło naturalnego światła: ściany biurowe przesuwne przepuszczają duże ilości światła.
  • Wzmacnianie wrażenia przestrzeni: dzięki przezroczystości szkła, nawet niewielkie pomieszczenia wydają się być większe i bardziej przestronne.
  • Łatwa konserwacja i czyszczenie: szklane powierzchnie są łatwe w utrzymaniu w czystości, co przekłada się na higieniczne warunki życia lub pracy.
  • Adaptacja do zmieniających się potrzeb: łatwa modyfikacja układu pomieszczeń za pomocą ruchomych ścianek pozwala na dostosowanie przestrzeni do bieżących potrzeb.

Zamów ścianki szklane przesuwne w MAJA

Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do przestrzeni prywatnych i biurowych może przynieść nie tylko korzyści w wymiarze estetycznym, lecz także poprawić komfort i efektywność użytkowania.

Ścianki szklane przesuwne, jako dynamiczne elementy architektoniczne, stanowią doskonały przykład tego podejścia. Otwierają one przed projektantami i inwestorami szerokie pole do kreatywnego działania, umożliwiając tworzenie unikalnych i dostosowanych przestrzeni, które odpowiadają współczesnym wymogom.

Odwiedź nasze biuro w Warszawie lub skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Szklane ściany składane – do jakich wnętrz pasują?

System Scan Mikael sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podziału przestrzeni na mniejsze pomieszczenia, z zachowaniem optymalnego doświetlenia światłem słonecznym. Ścianki mobilne wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego, które przepuszcza światło. Dostępne są w wersji transparentnej bądź zmatowionej.

W nowoczesnych przestrzeniach biznesowych Scan Mikael pozwala na szybkie wyodrębnienie przestrzeni na spotkanie, konferencję czy szkolenie. Co ważne, ściany po rozłożeniu dobrze tłumią dźwięki i ograniczają przenikanie powietrza pomiędzy rozdzielonymi strefami, dzięki czemu możliwe jest np. sterowanie klimatyzacją bądź ogrzewaniem w wybranym obszarze.

Szklane ściany składane są niezwykle funkcjonalne i nie wymagają instalowania na podłodze szyn prowadzących. Można zatem stwierdzić, że w zasadzie w żaden sposób nie ingerują we wnętrze ani nie zaburzają jego estetyki.

System Scan Mikael polecamy także do wnętrz mieszkalnych. Jeżeli metraż na to pozwala, a istnieje chęć wydzielania stref w mieszkaniu lub domu, można zastosować do tego ściany mobilne. To sposób np. na oddzielenie strefy sypialnianej w salonie, lecz także podział przestrzeni dużego balkonu lub tarasu. Funkcji i możliwości jest naprawdę wiele. System może być wyposażony w skrzydło drzwiowe. Moduły ściany są stabilne, a całość rozkłada się niezwykle łatwo. Całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

Jeżeli mają Państwo pytania na temat ścian mobilnych Scan Mikael, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Zapewniamy fachowe doradztwo i wsparcie projektowe. Ścianki szklane składaneskontaktuj się z nami i poznaj szczegóły!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wysoka jakość usług

Gwarantujemy wysoką jakość wykonania szkła oraz montażu. Officia deserunt mollit anim id est laborum.

Doświadczenie i wiedza

Dzięki wielu wymagającym realizacjom, wyróżniamy się ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Innowacyjne rozwiązania

Specjalizujemy się w instalacji powierzchni szklanych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań.