Dlaczego warto wybrać szklane drzwi?

drzwi wewnętrzne szklane, ze wzorem

Szukasz pomysłu na wprowadzenie do swojego wnętrza trochę nowoczesności, a jednocześnie zależy Ci na odpowiednim doświetleniu pomieszczenia? Wypróbuj ponadczasowe rozwiązanie – drzwi szklane! To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł, która swoje zastosowanie ma zarówno w domach prywatnych, jak i biurach.

Dlaczego warto wybrać szklane drzwi?

Powodów jest wiele! Przede wszystkim szklane drzwi sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych wnętrzach, ponieważ pozwalają na wydzielenie odrębnych stref, a przy tym nie są przytłaczające. W biurach, w których znajduje się podział na gabinety oraz open space dobrze doświetlają wspólną przestrzeń. Szklane drzwi dostępne są w wersji rozwieranej i przesuwnej, dzięki czemu mogą być zamontowane nawet na niewielkiej przestrzeni.

Elegancja i bezpieczeństwo

W zdecydowanej większości drzwi szklanych stosuje się szkło hartowane. Jest ono jednocześnie szkłem bezpiecznym. Dlaczego nosi takie miano? Szkło zwykłe (niehartowane) pod wpływem uszkodzeń mechanicznych rozpada się na kawałki o różnej wielkości, które często są ostro zakończone i stanowi to zagrożenie poważnego skaleczenia. Z kolei szkło hartowane jest bezpieczne, ponieważ po stłuczeniu szyba dzieli się na drobne kawałki, które nie są ostro zakończone dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko poważnych skaleczeń. Rozwiązanie z zastosowaniem szkła hartowanego sprawi, że możesz stworzyć nowoczesne wnętrze, które jednocześnie będzie bezpieczne.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Mogłoby się wydawać, że skrzydła wykonane ze szkła zawsze muszą wyglądać tak samo, nic bardziej mylnego. Działając na rynku konieczne jest dopasowywanie się do potrzeb Klientów, dlatego skrzydła dostępne są w wielu wersjach: szkło przeźroczyste, szkło barwione, szkło piaskowane, szkło z folią zewnętrzną, mające wypukłą strukturę szkło ornamentowe czy szkło z wybraną grafiką wykonane w technologii UV. Przed wyborem warto spojrzeć na dostępne próbki poszczególnych rodzajów szkła, aby odpowiednio dopasować się do projektowanego wnętrza.

Jak widać drzwi ze szkła mogą być równie solidne i trwałe jak te wykonane ze sklejki lub drewna. Warto jednak zamówić je na stronie sprawdzonego wykonawcy (maja.com.pl). W ten sposób nie tylko zyskasz gwarancję trwałości, ale również pomoc ekspertów, którzy doradzą Ci jaki model najlepiej sprawdzi się w domu jednorodzinnym, a jaki w biurze.