Balustrady – z jakiego szkła wykonać i jak zamontować?

balustrada na schodach, szkło przyciemnione

Cenisz sobie nowoczesne rozwiązania w zakresie tworzenia aranżacji wnętrz? Jeśli tak, to z pewnością w Twoim guście jest połączenie eleganckiego, chromowanego czy szlifowanego metalu ze szkłem. Kojarzy się ono zawsze z luksusem i nowoczesnością. Czy jednak takie rozwiązania są odpowiednio wytrzymałe, aby stosować je w siedzibach w firm.

Odpowiedź jest prosta – zależy, gdzie zamówisz usługę wykonania tego rodzaju konstrukcji. Biorąc pod uwagę balustrady szklane, na rynku znajdziesz z pewnością setki ofert, zróżnicowanych cenowo. Zdecydowanie odradzamy zakup usług w najniższych cenach. Najczęściej w takich sytuacjach firmy wykorzystują słabej jakości szkło jednowarstwowe, które jest mniej odporne na uszkodzenia lub stosują elementy konstrukcyjne bez aprobat i certyfikatów.

Jeśli zdecydowałeś się na balustrady szklane, wybierz sprawdzoną i doświadczoną firmę, taką jak chociażby nasza. Wiele lat doświadczenia sprawiły, że znamy najczęstsze wątpliwości naszych klientów, na które możemy odpowiedzieć konkretami. Jedną z tych wątpliwości jest przede wszystkim wytrzymałość szklanych balustrad.

Oczywiście w tym zakresie najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rodzaju szkła. Powinno być ono wyjątkowo odporne na uderzenia, a w przypadku uszkodzenia nie może rozprysnąć się na małe, zaostrzone kawałki.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest szkło hartowane i laminowane. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie stosowane w obiektach publicznych.

W zależności od warunków montażu, można montować balustrady szklane samodzielnie lub przy pomocy elementów stalowych – słupków czy specjalnych mocowań. W takim przypadku stosuje się także specjalną folię zabezpieczającą mocowania przed uderzeniami.

Jeśli więc planujesz stworzyć w swoim domu lub firmie balustrady szklane, skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy Ci wszystkie wątpliwości i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania.