Balustrady szklane – sposób na trwałe i estetyczne zabezpieczenie schodów i tarasów

szklana balustrada na schodach

Szkło jest nieodzownym elementem wszystkich nowoczesnych trendów w wystroju wnętrz. Nie tylko doskonale komponuje się z innymi materiałami i nadaje pomieszczeniom dodatkowej głębi, ale również efektownie odbija światło i prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia i mogą być stosowane zarówno we wnętrzach, do produkcji balustrad przy schodach, jak i na zewnątrz jako zabezpieczenie balkonów i tarasów.

Do produkcji tego typu balustrad stosuje się specjalne, hartowane szkło, które jest bardzo wytrzymałe i bezpieczne – wytrzymuje duży nacisk i silne uderzenia, dzięki czemu doskonale chroni przed wypadnięciem. Nawet jeżeli dojdzie do uszkodzenia tafli, nie otrzymamy ostrych, grożących pokaleczeniem odłamków. Szyba rozsypie się na drobne części.

Dzięki swoim unikatowym walorom estetycznym, szklane balustrady nadają każdej aranżacji unikatowego charakteru. Powszechnie spotkać możemy je zarówno w przestrzeniach mieszkalnych jak i biurach, restauracjach oraz hotelach. W zależności od wizji można zarówno wykorzystać gładkie i przezroczyste tafle jak i zdecydować się na wersje matowe lub ze zdobieniami. Ze względu na przepuszczalność światła i zdolność jego odbijania sprawiają one, że pomieszczenie nie tylko wydaje się większe, ale również bardziej jasne. Można również spotkać się z opinią, iż balustrady ze szkła budują we wnętrzach chłodny, nieprzyjazny klimat. Do zniwelowania tego efektu i stworzenia przytulnego wrażenia wykorzystać można fakt, iż szkło doskonale łączy się z innymi materiałami, na przykład drewnem.